S03E12: Hell or High Water

S03E12: Hell or High Water

CZ 11.2.2008 7 840 000 44 minut


Lechero, Bellick a T-Bag jsou podvedeni Scofieldem a z vězení neprchají. Michael mezitím s ostatními se úspěšně dostává za hradby Sony.

Lechero, T-Bag a Bellick vybíhají ven. Michael ale nikomu dalšímu nedovolí vyběhnout. Uprchlí vězni daleko neutečou a jsou chyceni. Lechero se ale nevzdává a utíká dál, je ale ihned postřelen. V SONĚ je ihned vyhlášen poplach. Michael všem oznamuje, že tohle je plán na útěk.

Lechero, Bellick a T-Bag jsou znovu přivedeni do SONY. Bellick nevydrží nápor bachařů a prozrazuje skrýš. Bachaři jí otvírají a nalézají tunel. Tady už ale nikdo není. Bellick chce ihned provést počítání. Ví, že Scofield a spol. utekli. Po počítaní bachaři zjistí, že čtyři vězni chybí. Později nachází i díru v plotě, kterou vypálil kdysi Sucre.

Michael, McGrady, Whistler a Mahone utíkají směrem k pobřeží. Whistler si cestou zvrtne kotník. Brzo se všichni scházejí s Lincolnem, který už mezitím informoval otce McGradyho a také se neúspěšně pokoušel najít Sucrea. Všichni vyhrabávají z písku kyslíkové bomby a ponoří se do moře právě včas. Bachaři zrovna přiběhli na pláž.

Později se všichni vynořují u bóje a čekají na Sucreho s lodí. Ten ale nikde není. Po dlouhé chvíli nakonec přijíždí loď, ale řidič je otec McGradyho, který věděl o celém plánu a bylo mu divné, že loď ještě nevyplula. Všichni pak na lodi odplouvají do bezpečí.

Ve věznici je dále mlácen Bellick, který už není schopný slova. Lechero je zraněný a má dost, jediný, kdo zbývá, je T-Bag. Bachaři ho odvádějí do stanice, mezitím ale T-Bag nachází Whistlerovo encyklopedii ptáků i se souřadnicemi. V tu samou chvíli si Whistler uvědomuje, že knížku ztratil.

McGradyho otec a ostatní doplují do přístavu. Tady se McGrady a jeho otec loučí s Michaelem a Lincolnem. Ostatní nasedají do dodávky a jsou na cestě do Panama City, ale pronásleduje je auto. Vysledovalo je přes Whistlerovo stopky, které mu dala Gretchen. Všichni se následně schovávají v pronajaté Lincolnovo chatě a kryjí se.

Na místo brzo přijíždí i Gretchen, které jsou výstřely podivné. Vtrhne do chatky a zjišťuje, že Lincoln a spol. už dávno utekli. Výstřely byly nahrané na kazetu. Lincoln později volá Gretchen a říká ji místo výměny. Michael, Lincoln, Mahone a Whistler se připravují.

V SONĚ mezitím kapitán pouští Sucrea. Nyní ho tyto problémy nezajímají. Ve vedlejší místnosti je mučen T-Bag, který neví, kde je Whistler a Scofield. Vzápětí ale uvidí Sucrea a řekne, že on vše ví. Kapitán zjišťuje pravou identitu Sucrea a zatýká ho.

Mahone oznamuje Lincolnovi a Michaelovi, že chce odejít. Lincoln ho ale nechce pustit. Chce pomstít svého otce. Vzápětí ale utíká Whistler. Své situace využívá Mahone a také utíká. Lincoln a Michael se dívají na Whistlera, jak krade auto a odjíždí…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)