S04E03: Shut Down

S04E03: Shut Down

CZ 8.9.2008 6 360 000 44 minut


Self si uvědomuje riziko mise a tak chce všechny vrátit zpět do vězení. Michael nečekaně získá portréty všech šesti držitelů karet.

Michael seznamuje agenta Selfa se situací šesti karet. Don není moc nadšený a dává Michaelovi čas do půlnoci. Pokud nenajde karty, vrátí se do vězení. Donald se později radí se svým nadřízeným, který chce okamžitě celou akci zrušit. Self protestuje, ale vše je marné. Michael a spol. se vrátí do vězení.

Roland zjišťuje, že také na svůj vynález stáhl i jiné data než část Scylly. Nachází tu e-mail „držitele karty“ (Tuxhron) o setkání s dalším mužem, který vlastní další část Scylly. Bohužel e-mail není celý a nikdo neví, kdy se Tuxhron setká s dalším držitelem karty. Všechny e-maily se ale kvůli bezpečnosti ukládají v jedné budově v Anaheimu. Všichni tam tedy vyrážejí.

Wyatt mezitím vyslýchá a mučí Bruce Bennettea. Ten ale nechce říct, kde se Michael a Lincoln nacházejí. Proto se začne ptát na Sáru. Bruce Penrebovi prozradí, kde se Sára nachází. Penreb ví, že Sára je dovede k Michaelovi a Lincolnovi. Penreb vyráží a Brucea zabíjí.

T-Bag se dostává do jednoho z apartmánů, které měl napsané Whistler ve svém svazu. Tady T-Bag zjišťuje, že na jméno Pfeiffer byl vypsán bonusový šek na 75 000 dolarů. T-Bag se za muže vydává a chce získat peníze. Brzo si vyjednává schůzku se šéfem firmy Gate, která mu má peníze vyplatit.

V Anaheimu se Michaelovi a Rolandovi podaří dostat do kontrolní místnosti e-mailů a získat e-mail, který potřebují. Zaměstnanec firmy ale zjistí, že něco není v pořádku a pokusí se zadržet Sáru, která pomohla Michaelovi získat kartu do kontrolní místnosti. Po spuštění alarmu je Michael a Roland uvězněn v místnosti. Celou situaci vyřeší Lincoln se sekyrou. Všichni následně mizí.

Sucre a Bellick mezitím sledují Tuxhorna. Bellick zkouší zmanipulovat Sucrea, aby společně utekli do Mexika. Sucre ale nesouhlasí, vzápětí na scénu doráží agent Donald Self a Sucrea a Bellicka zatýká. Sucre ale stačí předat Michaelovi vzkaz, že se je snaží všechny chytit.

Michael přichází z e-mailu na místo a čas setkání Tuxhorna. Lincoln, Sára, Roland a Mahone jsou ale chyceni Selfem a všichni kromě Sáry jsou převáženi do vězení. Michael sleduje Tuxhorna, který se setkává se všemi muži, kteří vlastní karty. Tady nechybí ani Generál, který mluví o utajené operaci.

Později se Michael vzdává Selfovi a předává mu videonahrávku se schůzkou Tuxhorna a všech šest držitelů karet. Operace je ihned obnovena a Self propouští Lincolna a spol. Také se později pohádá s nadřízeným, který mu říká, že je sebevrah. Mahone mezitím volá bývalé kolegyni – agentce Langové, od které se zjišťuje informace o smrti svého syna. Vše zaslechne Lincoln a konečně se s Mahonem nadobro usmiřují…
  • arthurcz
    arthurcz 28.2.2018 | 10:50:57

    No já nevím, mně tahle série přijde jako totální úlet mimo původní seriál a moc mě nebaví.


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)