S04E04: Eagles & Angels

S04E04: Eagles & Angels

CZ 15.9.2008 5 790 000 45 minut


Michael s ostatními se vydává na policejní večírek Orli a andělé. Nečekaně se Lincoln setkává s T-Bagem, se kterým si má co vyřizovat.

Roland vytahuje záznamy z Michaelovo nahrávky všech držitelů karet. Nachází zde tureckého diplomata, který se dokonce nalézá v L.A. Michael, Lincoln, Sucre a Mahone ho sledují, mají s sebou i Rolandovo přístroj, který zaznamená u diplomata data Scylly. Po pár sekundách se ale stahování zastaví. Michael přichází na to, že držitelem karty není muž z Turecka, ale jeho půvabná žena, která se později schází s Generálem.

Michael, Lincoln, Mahone a Sucre neví, jak se k ženě přiblížit a společně vymýšlejí plán. Celou situaci vyruší T-Bag, který sem přichází na svoji schůzku do Gate. Lincoln s Michaelem ho ihned pronásledují, ale kvůli blížící se policii ho nechávají utéct.

Roland zjišťuje další informace ohledně tajemné ženy s kartou. Zjistí, že večer jde na večírek policistů Orli a andělé. Michael, Mahone a Lincoln si shánějí policejní obleky. Mezitím agent Self mluví s člověkem, který kdysi pracoval pro Společnost a nyní mu má říct místo, kam se má Michael vloupat. Než tam ale Self dorazí, muž už je mrtvý.

T-Bag mezitím v Gate dostává pracovní místo, jeho prémiový šek mu ale zatím nebyl předán. T-Bag zjišťuje, že všechny informace o Gate akancelářích měl Whistler zapsané v ptačí encyklopedii, sám na to ale nemůže přijít, stejně tak na muže jménem Xing, který mu nechal vzkaz. Xing je ve skutečnosti zabit za to, že se mu Cole Pfeiffer neozval a nepředal Scyllu.

Michael, Lincoln a Mahone v převleku za policisty vyrážejí na večírek Orli a andělé. Tady chytře podstrčí ženě přístroj, ta ale večírek zrovna opouští – Generál jí zavolal. Mezitím je Lincoln odhalen a muž ze Společnosti se ho chystá zabít. Na poslední chvíli ho zachrání Bellick.

Michael s Mahonem pokračují v plánu a zdrží ženu tím, že řeknou, že jeden policista byl zabit. Mahone s ochrankou ženy vychází ven, aby zjistili, kdo to je. Ve skutečnosti šlo o to, aby Michael zdržel ženu a pomocí Rolandovo přístroje stáhl data Scylly, kterou má žena v kabelce.

Celá situace se podaří. Nyní už mají dvě karty, zbývají čtyři. Don Self také informuje Michaela, že zjištění místa, kam se měli vloupat, je stále neznámé. Michael ale má pro Dona variantu: T-Bag a ptačí encyklopedie, kde jsou všechny potřebné informace o budově.

Sára se mezitím dozvídá, že Bruce Bennett zemřel a vydává do jednoho baru v L.A. Tady jí jeden muž ukradne kreditní kartu a zaplatí za ní pití. Toho si všimne Wyatt, který nechává všechny účty Sáry a Brucea Bennetta sledovat. Ihned opouští Gretchen, kterou vyslýchal a vydává se za Sárou. Brzo ji nachází a je jí v patách…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)