S04E08: The Price

S04E08: The Price

CZ 20.10.2008 5 450 000 44 minut


Michael se zaměřuje na posledního držitele karty – samotného Generála. Rolland se cítí na okraji týmu a proto kontaktuje Wyatta.

Michael a spol. se zaměřují na posledního držitele karty – Generála. Protože už nemají kopírovací zařízení, chtějí generála přepadnout. Nabourat do jeho auta a vzít kartu. Společně všichni mají vymyšlený plán, jak naplánovat nehodu, aby si generál nevšiml zmizení karty.

Gretchen, Michael a Self se dohodnou na spolupráci. Gretchen má zbylé kusy Whistlerovy knihy a vydá jim je pouze za spolupráci. T-Bag je ihned propuštěn ze svého vězení. Přichází za ním ale znovu číňan Feng, který chce Scyllu. Situaci vyřeší Gretchen, která Fenga zná.

Roland začíná mít divný pocit ze své práce. Nikomu ze Scofieldova týmu nemůže věřit, a proto píše zprávu Wyattovi, na kterého má číslo z Alexova papírku, kolik dostane za Michaela a Lincolna. Waytt na dohodu přistupuje, ale chce vědět, jak Rolanodovi může věřit.

Michael a spol. se připravují odchytit generála. Toho ale někdo varuje a celá akce je překažená. Sucre je navíc při přestřelce postřelen a následně ho ošetřuje Sára. Celý plán operace Roland prozradil Wyattovi. Roland si sundává lokátor a mizí ze skladiště.

Gretchen ví, že Scylla má hodnotu přes 100 milionů. Společně chce peníze získat s T-Bagem, se kterým okupuje stále Gate. Self oběma zdůrazňuje, že jakmile akce skončí, dostanou vyplaceno a zmizí z USA. Gretchen se také pokusí usmířit se Sárou. Neúspěšně.

Generál svolává svojí radu všech držitelů. Oznamuje jim, že po něm jdou. Ví ale, že jdou po Scylle, a proto ihned přikáže, aby jí přemístili. Také okamžitě chce, aby jeho lidi sehnali Wyatta. Ten už ale několik hodin neodpovídá. Generál začíná být v nejistotě.

Michael a spol. si uvědomují, že je Roland zradil. Všichni ho začínají hledat. Ten je mezitím už s Wayttem a čeká na svoji odměnu za bratry. Wyatt ho ale pouze střílí. Chce vědět, kde jsou bratři. Ti brzo na scénu přicházejí a spoutávají Wyatta. Michael zůstává u zraněného Rolanda. Ví, že tým zradil, ale je mu ho líto. Roland mu vzápětí umírá v náručí.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)