S04E09: Greatness Achieved

S04E09: Greatness Achieved

CZ 3.11.2008 5 230 000 45 minut


Michael a Lincoln se vydávají do podzemí budovy Gate, aby našli Scyllu. Neochotně musí spolupracovat s T-Bagem, Bellick platí vysokou daň.

Michael, Lincoln, Sucre a Bellick se vydávají do podzemních budov Gate k prozkoumání cesty ke Scylle. I když stále nemají poslední kartu, chtějí být připraveni na vše. Don Self mezitím se Sárou vyslýchá Wyatta. Mahone všemu přihlíží a čeká na svojí šanci, aby mohl Wyatta zabít.

T-Bag mezitím v Gate řeší problémy s policí ohledně vraždy svého spolupracovníka Andrewa, kterého zabila Gretchen. T-Bag se bojí, že při vyšetřování by se mohlo na něj něco najít. T-Bag ale s pomocí sekretářky situaci vyřeší a policie odchází.

Gretchen přichází za Generálem. Ten jí pomocí svého šarmu a lichotek dostává zpět na svojí stranu a nabízí ji, že po ovládnutí Ameriky by mohla stát při jeho boku. Gretchen nabídku přijímá a pomáhá Generálovi s přesunem Scylly z L.A. na bezpečnější místo.

Michael, Lincoln, Sucre a Bellick se dostávají na místo, které Whistler označil jako X. X je velká trubka, ve které proudí voda. Michael a spol. se musejí dostat za trubku, jinak se nikdy nedostanou ke Scylle. Michael usoudí, že nejlepší bude, když půjdou skrz trubku.

Self upravuje Wyattův nahraný hlas. Brzo z hlasu dokáže sestavit větu : „Všichni jsou mrtví. Je po všem“. Self si bere Wyattův telefon a volá Generálovi. Generál si nyní teď myslí, že Michael a Lincoln jsou mrtví. Poté nechává Self volné ruce Alexovi. Ten Wyatta mučí tak dlouho, dokud Wyatt nezavolá Pam a neomluví se ji. Poté Mahone Wyatta zabíjí.

Lincoln a Brad se postarají o to, aby voda z trubky na nějaký čas odplavala. Michael a Sucre tak dostávají čas na to, aby se provrtali skrz trubku a do dír dali trubici, přes kterou by se mohli dostat na druhý konec – k zařízení, které dokáže dekódovat Scyllu. Michael má při vrtání opět zdravotní potíže a Sucre tak musí vrtat sám.

Zbývá málo času. Michael, Lincoln, Sucre a Brad musí do vyvrtaných dír dát trubici. Lincoln a Bellick se o to pokouší přímo ve velké trubce, kde každou chvíli připluje voda. Brad se obětuje za Lincolna a nechává ho jít na druhý konec, zatímco on sám zvedne trubku a prostrčí jí dírou. Vzápětí se voda vrací a díky Bellickovi nejsou zaplaveny oba konce cest. Brad Bellick ale umírá…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)