S04E15: Going Under

S04E15: Going Under

CZ 15.12.2008 5 370 000 45 minut


Michael podstupuje složitou operaci ve Společnosti a zároveň zjišťuje, co vlastně Scylla je. Mahone se dostává do potíží s jeho bývalými kolegy.

Do Společnosti přichází Sára, která je hned seznámena se situací. Lincoln mezitím Generálovi oznamuje, že vrátí Scyllu v pořádku zpět. Zato chce, aby Generál vyléčil Michaela. Lincoln se vydává za T-Bagem, který byl právě přivezen do Společnosti. Od něj se dozví, kde je Self a Gretchen.

Alex je převážen Wheelerem a Langovou do vazby. Cestou potřebuje Mahone na záchod a Wheeler mu zastaví u benzínky. Na záchodě Alex vytrhne trubku, kterou si schová pod své oblečení. Při převozu rozbije Mahone sklo a uteče. Langová ho na chvíli chytí, poté se ale rozhodne Alexe pustit.

Gretchen volá Rita, která jí oznamuje, že T-Bag byl chycen. Self a Gretchen rychle mizí a dávají si s kupcem schůzku někde jinde. Celou dobu je jim na stopě Lincoln a Sucre, kteří využívají nejvyspělejší techniku Společnosti. Lincoln a Sucre později přicházejí na místo setkání s kupcem.

Michael je operován nejlepšími doktory na světě. Sára vidí doktorské metody, které nikdy předtím ještě neviděla. Michaelovi se začíná zdát, jak je zpět ve Fox River. Přichází za ním Charles Westmoreland a společně si povídají o tom, co udělal a neudělal Michael správně.

Kupec se schází s Gretchen a Selfem. Zkontroluje data Scylly, poté ale nedává Donovi peníze, ale utíká. Na místo právě přichází Michael a Lincoln, kteří ihned odzbrojují Selfa a Gretchen. Kupec mezitím zmizel. Lincoln převáží své nové zajatce do Společnosti. Tentokrát ale už bez Sucreho. Ten se rorzhodl začít nový život a chce se vrátit za Maricruz a dítětem.

Charles Michaelovi povídá o Scylle. Říká mu, že vše není takové, jak se zdá. Michael ale stále na to nepřichází. Charles mu říká, že je pozdě. Náhle se operace přeruší, protože Michael umírá. Už vypadá, že zemře, ale díky vzpomínkám na Sáru znovu přichází k životu.

Michael si uvědomuje, že Scylla nechrání minulost Společnosti, ale její budoucnost. Scylla obsahuje data, která obsahují nové lékařské metody a jiné důležité věci. Vše posléze Michael říká Lincolnovi. Lincoln mu ale oznamuje, že je mu jedno, co ve Scylle. On udělal obchod a nyní bude pracovat pro Společnost. Bude pokračovat v rodinné tradici. Stejně jako otec a matka…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)