S04E17: The Mother Lode

S04E17: The Mother Lode

CZ 17.4.2009 3 340 000 45 minut


Lincoln se setkává se svou matkou, která začíná hrát divokou hru se svými syny. I když jim slibuje milost, klidně je ochotná oba zabít.

Lincoln, Mahone, Self a T-Bag dostávají výhružku od Společnosti, že pokud nedostanou Scyllu včas, bude ublíženo jejím blízkým. Lincoln se celou situaci pokusí domluvit s Generálem, ten mu ale pouze sdělí, že Michael se obrátil proti nim a že mu nezbývá jiná možnost, než ho zabít.

Michael se Sárou si mezitím shánějí potřeby pro přežití, když vtom na ně někdo zaútočí. Oba dokáží utéct, Michael hned poté volá Lincolnovi a sděluje mu, že půjde proti Společnosti a Scyllu určitě Generálovi nevrátí. Později Michael a Sára poprosí jednoho muže o svezení.

Mahone nalézá přes počítač dvě místa, od kterých by mohli být klíče, které vzali mrtvému kupcovi. Na jedno místo se vydává Self a T-Bag, na druhé Mahone a Lincoln. Zatímco první místo je „pouhý“ kostel, druhý je luxusní dům, ve kterém Lincoln nachází fotku sebe a své matky. Zjistí, že fotka mu sděluje místo, kde se má se svojí matkou sejít.

Generál je mezitím zrazen jedním držitelem karet, který se ho pokusí zabít podstrčenou výbušninou. Generál ale uniká a tuší zradu, když posléze nachází držitele karet mrtvého. Krantz volá Christině Rose a ptá se jí, kde je. Ta ale přímo neodpovídá. Naštvaný Generál jí pokládá telefon.

Lincoln se schází se svojí matkou, která se mu za nic neomlouvá, pouze mu říká, že pracuje stále pro Společnost, ale Generála chce sesadit. A až se dostane k moci, chce dát Lincolnovi a Michaelovi volnost. Christina také svému synovi sděluje, že na to potřebuje dva dny. Do té doby se s Lincolnem nesmí vidět.

Mahone se mezitím přidává k T-Bagovi a Selfovi na jejich misi prohledat tajemný kostel. Po několika problémech tam, tam Mahone nachází zbraně, falešné identity a karty. Poté se všichni i s Lincolnem setkávají. Lincoln jim poví plán jejich matky. Chce ho tak uskutečnit, ale Mahone ho varuje před možnou zradou.

Dodávka, ve které jedou Michael a Sára, je zastavena podezřelým mužem. Oba tedy znovu prchají před svým pronásledovatelem. Michael ho ale dokáže po chvíli zneškodnit. Dozvídá se, že muže neposlal Generál, ale jeho matka. Ta mezitím začíná hrát pěkně divokou hru, protože když se Lincoln vydává na místo, kde se s matkou setkal, aby si s ní promluvil o tom, co našel v kostele, tak Christina nařídí jeho zabití…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)