To nejzajímavější z traileru na The Suicide Squad

To nejzajímavější z traileru na The Suicide Squad

30.3.2021 23:20


Před pár dny zveřejnil režisér a scenárista James Gunn první trailer ke své očekávané týmovce The Suicide Squad. Pojďme se podívat, co nejzajímavějšího jsme se z videa dozvěděli.


James Gunn se po předloňském „vyhazovu“ od Marvelu vydal ke konkurenčnímu DC a natočil pro něj snímek The Suicide Squad, na který aktuálně navazuje ještě seriálem Peacemaker. První jmenovaný projekt je podle Gunna jeho vůbec největším dílem a je to poznat už z prvního traileru, který nám nabídl pohled na mnoho nových postav a reálií ze světa DC. Zopakujme si trailer a pojďme si to nejzajímavější z něj představit na následujících řádcích.

Thumbnail Play icon

Gunnova inspirace

Oproti „prvnímu“ filmu Suicide Squad od Davida Ayera, který v původní verzi, kde byl hodně k vidění Joker (Jared Leto) nabídl temnou podívanou a v zásadě se snažil nějakou tu občasnou vážnost a ponurost i v kinoverzi, je Gunnův snímek výrazně odlehčenější. Ayer se při tvorbě svého filmu inspiroval sériemi Suicide SquadNew 52, případně ještě z dob moderní éry DC z let 2000–11, Gunn pak vychází z komiksů Johna Ostrandera z osmdesátých let, ve kterých se poprvé objevila moderní Operační skupina X. Sám Ostrander se ve filmu objeví také a zahraje si zaměstnance Belle Reve, který dá členům týmu do krku výbušné čipy.


Ostrander si střihne malé cameo.

Sestavy Operačních skupin X

Trailer nám ukazuje, že navracející se Amanda Waller (Viola Davis) má k dispozici dvě Operační skupiny X a zatímco první pod vedením Ricka Flaga (Joel Kinnaman) srocuje Bloodsporta (Idris Elba), Peacemakera (John Cena) nebo King Sharka (Sylvester Stallone), ve druhé, jež se nachází pravděpodobně na jiné misi, figurují TDK (Nathan Fillion), Captain Boomerang (Jai Courtney) či Savant (Michael Rooker).

Na Walleřině monitoru vidíme druhý tým.

Harley Quinn v zajetí

Rick Flag, Bloodsport a další členové „A týmu“ vyráží podle traileru zachránit Harley Quinn (Margot Robbie), která se ale ze zajetí dostane sama. Harley má úplně jiný kostým a zatím není jasné, jak se po událostech Birds of Prey znovu dostala do problémů, aby se musila přidat k Walleřinu týmu.

Harley je zpět.

Osazenstvo Belle Reve

Po úvodní trailerové akci se ocitáme ve věznici Belle Reve, kde vidíme Savanta, Weasela (Sean Gunn) a Blackguarda (Pete Davidson). Všichni jsou oblečeni v oranžových vězeňských mundúrech a k tomu mají i fešné oranžové kroksy. Jakmile dostanou tito noví členové své čipy, vidíme i sestavu „B týmu“, ve které jsou taktéž Javelin (Flula Borg) a Mongal (Mayling Ng).

Ve filmu se objeví i padouch Weasel.

Sly Stallone je King Shark

Jeden z největších akčních hrdinů vůbec, Sylvester Stallone, se nakonec ve filmu objeví jako hlas mocného King Sharka. Shark bude jistou náhradou za Killer Croca (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z jedničky a na place jej za pomoci CGI ztvárnil Steve Agee. O tomto komikovi se nejdříve spekulovalo i jako o hlasu Sharka, nakonec si ale ve filmu zahraje Walleřina pobočníka Johna Economa a stejnou úlohu si zopakuje i v Peacemake­rovi.

King Shark nebude ve filmu kladivoun, jak tomu je v nových sériích.

Pán prstenů

Waller po krátkém brífinku vysílá tým, v němž jsou taktéž Ratcatcher II (Daniela Melchior) a Polka-Dot Man (David Dastmalchian) na misi do fiktivní jihoamerické země Corto Maltese. V jednom záběru pak týmové putování připomíná cestu Společenstva prstenu z fantasy série The Lord of the Rings.

Putování týmu připomíná Společenstvo prstenu.

Thinker na scéně

Superpadouch Clifford DeVoe alias Thinker se objeví ve filmu jako vedlejší postava, jež nebude členem žádného týmu, ale pomůže antihrdinům během jejich mise. Filmový Thinker by měl z Clifforda vycházet jen částečně, podle Gunna je postava jakousi kombinací všech komiksových Thinkerů. Slavného padoucha si zahraje Peter Capaldi alias Dvanáctá inkarace Doktora.

Na Capaldiho čeká další velká role.

Corto Maltese

V několika záběrech vidíme i armádní složky fiktivní země Corto Maltese, které vede generál Mateo Suarez (Joaquín Cosío). Velmi důležitou roli pak podle Gunna sehraje i SolSoria (Alice Braga), genderově pozměněná verze Juana Soríi, komiksového padoucha. Ve filmu bude SolSoria pravděpodobně vojačkou z Corto Maltese, jež se taktéž přidá k týmu.

Jak velkou roli bude mít SolSoria?

Bloodsport vs. Waller

V jednom z posledních záběrů vidíme Bloodsporta, kterak se vrhá na Wallerovou a drží ji pero pod krkem. Proč se tento padouch k takovému činu odhodlá zatím nevíme, je ale možné, že se bude jednat o jakési vyústění jeho vztahu k Ratcatcher II, jenž je v jedné z trailerových scén taktéž rozebírán.

Proč Bloodsport napadne Waller?

Starro

Zlatým hřebem celého traileru je rozhodně příchod kosmické hvězdice Starro, legendárního superpadoucha. Starro je v komiksech mocná vesmírná hvězdice, jež dokáže cestovat mezi galaxiemi a umí ovládat mysli obyvatelů dobývaných planet. Starro se poprvé objevil v komiksu The Brave and the Bold #28 v roce 1960 a jde o úplně prvního nepřítele Justice League. Jak si s ním poradí Bloodsport a jeho kolegové?

Starro míří do DCEU.

Na koho se v The Suicide Squad těšíte nejvíce?

Foto: Warner Bros.


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!