Na co nás nalákal druhý trailer na Snyder Cut?

Na co nás nalákal druhý trailer na Snyder Cut?

15.2.2021 19:44


Snyder a HBO Max zveřejnili finální trailer na jeden z nejočekávanějších snímků letošního roku. Pojďme se podívat, na co všechno nás nalákal.


Luthorův monolog a Supesova smrt

Trailer začíná připomínkou snímku Batman v Superman: Dawn of Justice, ve kterém Superman zemřel při střetu s Doomsdayem. Záběry na umírajícího Muže z oceli doplňuje monolog Lexe Luthora z konce prodloužené verze tohoto filmu, jež odkazují na příchod Steppenwolfa. Scéna Supermanova úmrtí by podle Snydera měla mít pro Batmana stejný význam jako jeho vzpomínky na ničení Metropolisu v boji mezi Supermanem a Zodem.

ZSJL se částečně vrátí k Supermanově oběti.


Svatyně na Themysciře

Steppenwolf dorazí na Zemi s cílem získat Mateřské krychle a první nalezne v amazonské svatyni na ostrově Themyscira. Záběr na bortící se budovu a následně i na královnu Hippolytu sledující zkázu své vlasti nabídl trailer a stejně tak nastínil delší a brutálnější bitvu mezi apokolipským generálem a Amazonkami. Své k boji pravděpodobně řeknou i Menalippe (Lisa Loven Kongsli) a Euboea (Samantha Jo Win).

Hippolytu a její bojovnice čeká další boj se Steppenwolfem.

Několik záběrů na ikonická města/místa

Trailer nabízí několik záběrů na slavný Gotham, Metropolis i ohnivé výhně Apokolipsu. Rovněž jsme se dočkali i pohledu na Londýn, jenž zdobí smuteční symbol Supermana, jenž byl k vidění i v původním filmu.

I Snyder ozdobil Londýn Supermanovým logem.

Apokolipští Noví bohové na scéně

Ve Snyderově snímku se konečně v plné síle představí hlavní zloduši z rasy Nových bohů. Zatímco v původní Justice League jsme viděli jen Steppenwolfa, jenž se diametrálně lišil od svého komiksového předobrazu, ve Snyderově verzi se dočkáme i samotného Darkseida, vládce Apokolipsu. Darkseid se ještě pod svým původním jménem Uxas ukáže ve scéně z dávnověku, kterak vede své jednotky do boje proti Amazonkám, Atlanťanům a lidem. V novém traileru jsme rovněž viděli, že společně s DeSaadem a Granny Goodness bude působit i v současnosti. DeSaad patří mezi nejkrutější obyvatele Apokolipsu a jedná se o Darkseidova rádce a mučitele, zatímco na první pohled milá Granny Goodness založila elitní jednotku Female Furies, jež slouží jako Darskeidova osobní stráž. Darkseida si zahraje Ray Porter, DeSaada Peter Guinness a o obsazení Granny Goodness kolují nejrůznější fámy. Fanoušci spekulují o Annette Bening a Judi Dench, ani jedna z těchto slavných hereček si ale záporačku nejspíše nezahraje. Po potvrzení výskytu Granny Goodness se spekuluje i o účasti Grail, Darkseidovy dcery, kterou by si měla zahrát Sofia Boutella. Objeví se ve filmu?

Noví bohové se následně dočkají i vlastního filmu.

Sestavení týmu a Alfredova připomínka

Bruce Wayne v průběhu traileru vyjmenovává budoucí členy svého týmu a krátce tak vidíme i AquamanaFlashem. Jeho přítel a majordomus Alfred (Jeremy Irons) jej ale varuje, že jestli neporazí alfa samce, nemá na něj mávat červeným pláštěm. Určitá narážka na Supermana? Zcela jistě, navíc ve spojení s tím, že nás ve filmu čeká setkání Supese s Alfredem, na nějž Poslední syn Kryptonu dorazí v černém obleku, a které vypadá více než povedeně.

Jak velkou roli bude mít Aquaman?

Barry a Iris

Trailer se vrací i k dříve zveřejněným záběrům, ve kterých Barry Allen zachraňuje svou budoucí osudovou ženu Iris West. Zda je tohle první setkání životních partnerů, nevíme, rozhodně je ale načase přivést do filmového světa slavnou Iris West.

Ve filmu se konečně objeví Iris West.

Pa Kent a Supermanovo vzkříšení

Snyder několikrát naznačil, že Jonathan Kent (Kevin Costner) by se mohl v ZSJL vrátit, nakonec k tomu nejspíše dojde pomocí několika frází z Man of Steel. Jednu z nich jsme slyšeli i v traileru, kde Costnerův Kent říká Cavillovu Supermanovi, že má ve světě své místo, které musí najít. Následný záběr už představuje Muže z oceli v černém obleku, což je splněný sen mnoha fanoušků.

Superman konečně oblékne černý oblek.

Věk hrdinů

I Snyder nám ve své verzi představí scény z minulosti, kdy Uxas napadl Zemi se svou invazní silou a donutil Amazonky, Atlanťany a lidi spojit síly. Podle záběrů se dočkáme i amazonské hrdinky Nubie, jež jako by stála nad mrtvolou jednoho Green Lanterna, patrně Yarana Gura. Vedle spojenecké armády se i teď objeví Olympané a další spojenci. Jak to ale nakonec bude s Lanterny?

Vidíme na fotce bojovnou Nubiu?

Návrat temného rytíře

Snyder několikrát prohlásil, že jeho nejoblíbenějším komiksem je slavný The Dark Knight Returns (Návrat temného rytíře) od Franka Millera. Jeho pojetí Batflecka jasně vychází z Millerovy verze a bojovnice, jež doprovázela Batse v BvS scéně Knightmare, podle všeho byla sama Carrie Kelley, tedy Robin z TDKR. Nyní jsme se dočkali dalšího pomrknutí na slavný komiks v podobě Batmanova obrněného tanku, který se krátce mihl v traileru. Bude s touto mocnou zbraní Batman proti paradémonům stejně úspěšný, jako byl proti gothamským mutantům?

Batman nasedne do ikonického vozu.

Henry Allen

Trailer nám představuje i scénu Barryho návštěvy ve věznici, kde rozmlouvá s otcem Henrym (Billy Crudup). Konečně tedy víme, že se ve Snyderově filmu vrátí i tato důležitá postava, doufejme tedy, že dostane taky pár nových scén.

Henry Allen by se měl objevit i ve Flashově sólovce.

Mateřská krychle a Cyborg

Cyborg je tentokráte srdcem celého filmu a v traileru vystupuje v několika scénách. Jelikož je částečně propojen s Apokolipsem díky mateřské krychli, uvidíme ve filmu několik pasáží, kdy tuto svou stránku usilovně řeší. Jeden ze záběrů jej zachycuje i ve S.T.A.R. Labs, kde pracuje i jeho otec Silas (Joe Morton), který by na rozdíl od Whedonovy verze měl zemřít.

Cyborg je srdcem ZSJL.

Flash cestuje časem

V jednom ze záběrů Flash cestuje časem, což je událost, která měla být vrcholem Snyderových filmů a přímo navázat na jeho scénu z Batman v Superman. Vydá se tedy Flash zpět v čase varovat Batmana už v ZSJL?

Bude Flash cestovat za Batmanem?

Wonder Woman a její dva meče

Wonder Woman i v traileru ukazuje, že patří mezi nejmocnější hrdinky všech dob. Zajímavé ovšem je, že v několika záběrech drží v rukou dva odlišné meče. Je možné, že kromě svého Sword of Athena/Athénina meče vezme do rukou i meč hrdinky Asterie (Lynda Carter), kterou jsme viděli ve Wonder Woman 1984?

Vrátí se Asteria do DCEU?

Knightmare a uskupení zbytků bojovníků

Několik záběrů je v traileru věnováno i Batmanovu potemnělému a vizionářskému snu, jenž Snyder už v Batman v Superman nazval Knightmare. Ten pojednává o padlé Zemi, kterou obsadily šiky Darkseidových paradémonů a Superman propadl zlu. V troskách Modré planety, jež se proměnila v pekelný svět ve stylu Apokolipsu, vede ozbrojený Batman poslední hrstku zoufalých hrdinů a zloduchů. V průběhu traileru vidíme, že mu stále pomáhá Cyborg, jenž přijal několik vylepšení a disponuje více zbraněmi, největším odhalením ale rozhodně je, že k odboji se přidal i samotný Joker. Jared Leto se tak vrací k roli, jež měla být jeho posledním krokem při cestě na herecký Olymp, kvůli nejrůznějším faktorům se tak ale nestalo. Vedle Letova Jokera pravděpodobně stojí ještě Deathstroke (Joe Manganiello), proti paradémonům by pak měl bojovat i Martian Manhunter (Harry Lennix).

Batman vede v Knightmare poslední síly odporu.

Zack Snyder's Justice League debutuje na HBO GO, HBO Max a v některých kinech 18. března a jedná se nejspíše o poslední Snyderův projekt v rámci DC světa pro Warner Bros. V hlavních rolích nejslavnějších superhrdinů uvidíme Bena Afflecka, Henryho Cavilla, Gal Gadot či Jasona Momou, vrátí se i Amber Heard, J.K. Simmons nebo Joe Manganiello, nově se pak k obsazení v rámci dotáček přidal již zmíněný Jared Leto.

Jak moc se těšíte na Snyder Cut?

Foto: Warner Bros.


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!