Které otázky nám nebyly v sedmé řadě zodpovězeny?

Které otázky nám nebyly v sedmé řadě zodpovězeny?

5.11.2020 1:41


U seriálů, které mají tolik sérií, se stane, že po finále zůstane spousta nezodpovězených otázek jako to bylo u Deathloka či Ghost Ridera. My jsme vám je v následujícím článku podrobně shrnuli.


Seriál Agents of S.H.I.E.L.D. byl na televizních obrazovkách už od roku 2013, což přirozeně znamená, že finálníí řada nemohla stihnout zabalit všechny volné konce. Zde jsou všechny nezodpovězené otázky po finále sedmé řady.

Co se stalo s pronásledováním Inhumans na Zemi?

Ve finále druhé řady schodila Daisy Johnson do oceánu loď se zásobami Terrigenu, který byl celosvětově v zádobách vody a potravin. Výsledek byl ten, že po celém světě začali lidé se starodávnými geny Inhumans po nechtěném požití Terrigenu podstupovat Terrigenezi. Jejich schopnosti byly nečekané a nekontrolovatelné a ve výsledku byli veřejností považováni za potenciální hrozby. S.H.I.E.L.D. se vypořádal s extrémními frakcemi, jako byli Watchdogs, ale předsudky a fanatismus tu stále byli. Děj nakonec po čtvrté řadě opadl s některými odkazy v řadě páté, ale to bylo tak všechno. Vydání se jiným směrem nejspíše způsobil neúspěch seriáluInhumans, takže nakonec Marvel od Inhumans upustil.

Co se stalo s Vijayem Nadeerem?

Vijay Nadeer je podle všeho jedním z nejvíce frustrovaných volných konců seriálu. Vijay byl bratr americké senátorky Ellen Nadeer. Oba sourozenci po invazi Chitauriů hluboce nedůvěřovali mimozemšťanům. Ačkoli to Vijay nevěděl, byl ve skutečnosti Inhumanem a byl podroben Terrigenezi poté, co byl Terrigenu vystaven. Vijayova transformace byla podivná, neobvyklá, a Jemma Simmons mu musela pomoct, aby se z kokonu dostal. Následně projevil nadlidskou rychlost a reflexy, ale jeho sestra ho zabila a jeho tělo svrhla do moře. Tam podstoupil sekundární Terrigenezi. Je rozumné předpokládat, že to Marvel plánoval propojit s televizním seriálem Inhumans, který by upřesnil koncept sekundární terrigeneze a ukázal, že je nebezpečně nestabilní. Nicméně, jak už jsme psali, první řada seriálu úspěch neměla a děj byl vynechán. Vijaye jsme od čtvrté řady neviděli.

Co se stalo s Robbie Reyesem aka Ghost Riderem?

Ve čtvrté řadě byl představen Ghost Rider v podání Gabriel Luna a byl po něm velký ohlas. Verze Ghost Ridera byla zapřísáhlým ochráncem Darkholdu, starodávného příběhu temné magie s nevýslovnou silou. Ve finále Ghost Rider otevřel portál – typu známého každému, kdo viděl film Doctor Strange – a zmizel spolu s Darkholdem. Od té doby nebyl viděn, pravděpodobně proto, že vizuální efekty pro Ghost Ridera byly docela drahé. Televize Marvel krátce doufala, že zahájí dva televizní seriály Ghost Rider v hlavní roli s Gabrielem Lunou a seriál Helstrom, jenž měl premiéru 16.října, ačkoli osud seriálu byl zcela nejasný. Seriál se sice k postprodukci dostal, ale nakonec byl zrušen.

Co se stalo s Deathlokem?

Hned v první epizodě Agentů nám byl představen Mike Peterson. Muž, který dostal nadlidskou moc poté, co mu byl injekčně podán Sérum stonožky. V průběhu série Mike utrpěl těžká zranění a byl přeměněn na postavu velmi dobře známou čtenářům komiksů – Deathloka. Nějakou dobu byl darebák, ale osvobodil se od Hydry a začal znovu budovat svůj život. Deathlok několik let pracoval pro Phila Coulsona, ale byl povolán pouze příležitostně ve druhé a páté řadě. Je to vlastně velká škoda, že Deathlok nebyl povolán, aby pomohl v boji proti Izel a následně Chronicomům.

Co se stalo s Donniem Gillem?

Donnie Gill byl představen v první řadě jako geniální student Akademie S.H.I.E.L.D.u, který si nevědomky udělil moc kryokineze. Vrátil se ve druhé řadě, kde vyšlo najevo, že ho Hydra vyzbrojila, ale sám před nimi utekl. Quake ho zastřelila odstřelovací puškou, než mohl zabít její přátele, ale jeho tělo bylo ztraceno v marockém moři a úředníci nebyli schopni najít tělo. Byly náznaky, že se proměnil v posthumánní stav, a tak přežil i tento extrémní zážitek, ale nikdy na něj nebylo navázáno. Seriál se přesunul k Inhumans a úplně upustila od této konkrétní postavy. V komiksu se Donnie Gill stal superpadouchem Blizzardem, klasickým nepřítelem Iron Mana.

Co se stalo hackerské skupině The Rising Tide?

Quake má za sebou dlouhou cestu jako postava. Ve skutečnosti, když její příběh začal, nevěděla ani své skutečné jméno, ale místo toho se nazývala Skye. Skye byla členem elitní skupiny hacktivistů zvané Rising Tide, která vzkvétala po invazi Chitauriů v New Yorku. Byli pozoruhodně schopní a dokonce se jim příležitostně podařilo proniknout do firewallu S.H.I.E.L.D.u. Zároveň se Skye sblížila i s postavou Milesem, se kterým se ale nakonec rozešla, když poznala, na jaké straně stojí. Když objevila své skutečné já, přirozeně se vzdálila od svého starého života a ve druhé řadě ukončila veškeré vazby se skupinou Rising Tide. Konspirační teoretiky jsme od té doby neviděli, i když určitě zůstali trnem v oku S.H.I.E.L.D.u.

Co se stalo s Felixem Blakem?

Felix Blake měl potenciál stát se temným zrcadlovým obrazem Phila Coulsona, ale bohužel jeho postavu nedokázali pořádně uchopit. Byl agentem S.H.I.E.L.D.u, který sloužil pod Nickem Furym, ale byl kriticky zraněn při vyšetřování spiknutí, které se ukázalo být Hydrou. Radikalizovaný touto zkušeností se Felix Blake věnoval ochraně planety před mimozemskými hrozbami a byl k dosažení tohoto cíle ochoten podniknout extrémní opatření. Byl hlavou skupiny Watchdogs, zlověstnou anti-Inhumanskou teroristickou skupinou. Přesto jsme ho však od třetí série nespatřili.

Co se stalo s Bobbi a Hunterem?

Bobbi Morse a Lance Hunter se připojili k týmu agentů ve druhé řadě a byli skutečně oblíbení mezi fanoušky. Jejich čas se S.H.I.E.L.D.em skončil předčasně ve třetí řadě, když byli oba nuceni přerušit vztahy s organizací, aby se vyhnuli mezinárodnímu incidentu. Lance se vrátil v páté řadě, aby pomohl FItzovi uniknout od generála Hale, a odhalil, že oba dnes pracují jako nezávislí agenti. V zákulisí měl Marvel v úmyslu zahájit spin-off sérii s těmito dvěma postavami nazvanou Marvel's Most Wanted, ale ABC nakonec nedala seriálu zelenou. Před měsícem se dokonce Geoffrey Thorne svěřil, že napsal pro postavu Bobbi Morse pilot k jejímu vlastnímu seriálu.

Na co vlastně bylo krytí zvané „Krize vodíkových vln"? 

Maják sloužil jako základna S.H.I.E.L.D.u od páté řady a podle Coulsona byl postaven tak, aby zvládl potenciální událost na úrovni vyhynutí popsanou jako „krize vodíkových vln“. Jako takový byl postaven tak, aby byl dostatečně robustní, aby doslova přežil konec světa, a v jedné z časových os v něm byly poslední zbytky lidské rasy poté, co planeta praskla jako vajíčko. V sedmé řadě bylo navrhnuto, že Krize vodíkových vln byla ve skutečnosti krycím příběhem něčeho jiného. V upravené časové ose to byl útok Chronicomů na Maják, ale je nemožné říci, co to bylo ve skutečné časové ose.

Jak duch Flinta přežil šestou sérii?

Flint byl mladý Inhuman, se kterým se setkal tým S.H.I.E.L.D.u v bu­doucí časové ose a v šesté sérii využil Izel sílu monolitů, aby znovu vytvořila Flint v současnosti. Další monolity nadále existovaly, jen když byly v těsné blízkosti monolitů a byly spolu s nimi zničeny. Z neznámých důvodů finále sedmé řady potvrdilo, že Flint přežil. Pro oblíbenou postavu je příjemné získat šťastně až do smrti, i když je to nevysvětlené.

Kolik let strávili Fitz a Simmons se svojí dcerou? 

Cestování v čase umožnilo Fitzovi a Simmons strávit roky mimo tým, kdy Simmons otěhotněla a porodila dceru Alyu. Není jasné, kolik času strávili Fitz a Simmons schovaní na Zephyru, ale bylo to dost dlouho na to, aby Alyu vychovali. V prvních letech svého života nemusela mít moc společenského života, vzhledem k tomu, že měla s sebou jen své rodiče a Enocha na Zephyru.

Co byste nejraději chtěli v seriálu vysvětlit?


Jít na Agents of S.H.I.E.L.D. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!