Poslední tři epizody Agentů S.H.I.E.L.D.u nás zavedly opět do vesmíru, kde se tým musel vypořádat s bojovou flotilou Chronicomů. Tvůrci si pro nás v těchto dílech nachystali mnoho odkazů na minulé řady i filmy. My je spolu nyní rozebereme. Co všechno nám finále přineslo?
Základny S.H.I.E.L.D.u
Pokud nepočítáme verzi Hydry v počítačové simulaci zvané Konstrukce, tak to bylo v sedmé sérii vůbec poprvé, co jsme mohli pohlédnout na slavnou základnu S.H.I.E.L.D.u Triskelion. Ten byl následně v roce 1983 zničen Chronicomy, což odvrátilo časovou osu ještě víc, jelikož tak mimozemští pozorovatelé a zloději tváří víceméně odstranili S.H.I.E.L.D. ze scény. Kromě této filmové základny jsme se jinak dočkali ještě zmínky Uzlu, který jsme od první série neviděli. V samotném závěru se pak navíc objevil i slavný Helicarrier číslo 64, který znáte z filmů i finále druhé řady seriálu.
Triskelion se v seriálu dříve objevil jen v počítačové simulaci.
Další postavy opět na scéně
Po mladých verzích velkých padouchů z minulých řad seriálu nakonec došlo i na jednu z kladných postav. Ta se zde objevila v podstatně menší roli, ale její přítomnost již fanoušci odtušili z propagačních materiálů. Jedná se o Victorii Hand, s níž Coulson v první sérii spolupracoval na dopadení Jasnovidce, jímž byl nám známý John Garrett. Jeho mladší verzi také Victoria zastřelila a svým způsobem se tak pomstila za svou vlastní smrt.
Svých cameí se pak dočkaly i postavy, které jsme neviděli od minulé řady a šlo tedy o Flinta, Piper a Chronicomy Malachiho a Baal-Gada. Nečekaného návratu se dočkal i Davis, kterého v LMD podobě vytvořili Fitz a Simmonsová jako odměnu pro Piper. Kromě toho, že jej brala jako kamaráda a kolegu tak chtěla určitě pomoci i jeho ženě a synovi, což je rozhodně hezké, nemyslíte?
Rachele Schank jako mladá Victoria na fotce ze zákulisí.
Jak to bylo s Fitzem?
V posledních třech dílech jsme se Fitze konečně dočkali a vysvětlení jeho absence dává absolutní smysl. Když byl tým vyslán do minulosti, zůstal Fitz na druhé straně, aby udržel spojení. Svým způsobem také zůstal blízko své dceři, která byla v jiné straně modulu. Dceru pojmenovanou Alya právě dvojice vychovala v době, kdy pracovali na stroji času a ten překvapivě funguje naprosto podle stejných pravidel jako v Avengers: Endgame. Měli jsme i možnost na chvíli pohlédnout i do říše kvant.
Tvůrci tak tímto způsobem zcela jednoduše vysvětlili, jak se události seriálu odtrhly od těch filmových a vytvořily si tak vlastní časovou osu. Zajímavostí navíc je, že Fitz měl ve vzpomínkách tentýž svetr jako ve flashbacích z páté série, kde se ukazovalo, jak spolu s Jemmou přežil zničení Země a skryl se v Majáku. Potvrzené jinak je, že Fitz a Simmonsová cestovali z roku 2023, což je stejný rok, jako v kterém se odehrává již zmíněný poslední díl Avengers. Události seriálu jako takového jinak skončily v roce 2020 a pokud s tím bude Marvel pracovat, mohli bychom se dočkat S.H.I.E.L.D.u i v následujících filmových a seriálových projektech, kde se mimo jiné představí i S.W.O.R.D..
Cestování časem fungovalo skutečně podle filmových pravidel.
Jak skončily jednotlivé postavy
Když už jsme načali Fitze a Simmonsovou, tak s nimi můžeme v tomto odstavci i navázat. Tato dvojice odešla do agentského důchodu a začali se věnovat výchově svojí dcery. Deke jako jediný z party zůstal v rozbité časové linii, kterou sám taktéž ovlivnil a stal se ředitelem S.H.I.E.L.D.u, jak sám plánoval. Mack zůstal na svém postu ředitele a svou vizáží jaksi napodobil Nicka Furyho, který si touto dobou hraje na hromádku popela.
Z Yo-Yo se stala prvotřídní agentka s rudým kabátkem evokujícím DC hrdinu Flashe a Daisy vzala Sousu a svou sestru Koru do vesmíru, kde zažívá nová dobrodružství. Pak tu máme ještě May a Coulsona. May začala učit na nové akademii S.H.I.E.L.D.u pojmenované po hlavní hvězdě tohoto seriálu a Coulson vyrazil na vlastní dobrodružství a od Macka k tomu dostal novou Lolu, k jejímuž získání musel otevřít kufřík s kódem 136. Ten odkazuje na počet epizod celého seriálu a odlet v Lole je pak narážka na závěr samotného Pilotu.
Mack si na původním Helicarrieru hraje na Nicka Furyho.
Jste spokojení s tím, jak postavy skončily? Je něco, co vám ve finále chybělo?
Foto: Marvel, ABC
Tento seriál mi bude chýbať… :( jeden z mojích top 5…
#10 Caligos: Ehm… Helstrom od Marvelu, co bude na podzim? :D
Na co teď budu koukat? :(
#11 Blackhand47XDMusím přiznat, že to cestování časem se jim povedlo. Všechny kličky tam byly elegantně vysvětleny a mě osobně se celá zápletka děsně líbila. Dostali jsme skvělej, dojemnej a uspokojivej konec.
Damn, fakt mi to bude chybět.
Daisy je v tomhle ohledu jako Gamora, geneticky vyspělá takže vydrží dýl. Akorát škoda že od konce 4. Série se Rider neukázal
#6 rock3550:
1. jedinej Deek měl na to znalosti, že!
2. neměli jeho harddrive „nahrávku“
3. kdyby jsi se dobře díval, Daisy tam nebyla dostatečně dlouho, aby zmrzla, jestli jsi viděl strážci galaxie, pochopíš ihned. A mimochodem, nemá obyčejnou „krev“, je inhuman a do toho má i v krvi stonožka/máma sérum :)
Finále bolo super, ale malo to pár chýb podľa mňa.
chýba nejaká zmienka o riderovi :/
#3 BigMaTTeo: Čtvrtá série rozhodně stojí za to, ty další už komunitu trochu dělí, ale pořád jde o kvalitní počiny. :)
ja som skoncil pri 3tej serii takze mam co dobehnut :D
#4 Blackhand47XDTen konec se mi líbil a to číslo na otevření kufříku jako pocta počtu epizod je hezké gesto…
A jo, dobrej konec. Ne jako v GoT… ;-)