Věci, které jste o The Big Bang Theory nejspíš nevěděli, část II.

Věci, které jste o The Big Bang Theory nejspíš nevěděli, část II.

29.4.2019 17:30


Přinášíme vám pokračování faktů, které vám možná ohledně seriálu The Big Bang Theory unikly. Ve druhé části najdete opět dvacet věcí, které vás nejspíš překvapí.


Jak jsme již dříve avizovali, přinášíme vám druhou část faktů o seriálu a hercích, které vám možná unikly. Pojďme se tedy podívat na dvacet zbývajících věcí, které jste o seriálu The Big Bang Theory nejspíš nevěděli.

1. Ve sté epizodě seriálu měla na sobě Penny to stejné tričko, ve kterém se objevila i v úplně první epizodě seriálu.

2. V Bělorusku vznikl seriál s názvem Teoretiki, který seriál The Big Bang Theory naprosto vykrádá. Je o čtyřech přátelích jménem Sheldon, Leo, Hovart a Raj, kteří sousedí s blonďatou Natashou. Seriál byl však naštěstí zrušen, když si herci uvědomili, že se jedná jen o kopii amerického seriálu.

Thumbnail Play icon

3. V roce 2012 byl objeven nový druh včely, který byl pojmenován podle Sheldonova populárního slova „bazinga“. Tato včela se jmenuje Euglossa bazinga a lze ji nalézt v Brazílii. Kromě toho byl „bazinga“ pojmenován také nový druh medúzy, který byl objeven v roce 2013.

(Včela Euglossa bazinga, Foto CC BY-SA 3.0 Eframgoldberg, Wikimedia Commons; Medúza Bazinga rieki, Foto CC0 Dr Lisa-Ann Gershwin Wikimedia Commons)

4. Kaley Cuoco se neobjevila ve dvou epizodách čtvrté série, jelikož si zlomila nohu, když spadla z koně.

Thumbnail Play icon

5. Pokud sledujete i seriál The Flash, mohli jste si všimnout, že Sheldon a Cisco mívají na sobě trička, která odkazují na seriál toho druhého. Sheldon často nosí trička spojená se superhrdinou Flashem a Cisco zase odkazuje svými tričky na seriál The Big Bang Theory.

6. Kaley Cuoco, představitelka Penny, a Johnny Galecki, představitel Leonarda, spolu doopravdy chodili. V roce 2008 odhalila Cuoco, že spolu se svým hereckým kolegou tajně dva roky randili.

7. Herečka Mayim Bialik si v létě roku 2012 při autonehodě zlomila ruku, a tak byla v šesté řadě seriálu její pravá ruka v pěti epizodách šikovně zakryta, aby tento fakt nešel poznat.

Thumbnail Play icon

8. Sheldonovo oblíbené číslo je 73 a často jej také nosí na triku. Věděli jste však, že se jeho představitel, Jim Parsons, narodil v roce 1973?

9. Herec Kevin Sussman, který hraje Stuarta Blooma, pracoval předtím, než se stal hercem, v komiksovém krámě.

Thumbnail Play icon

10. V seriálu si tvůrci také pěkně pohráli i s čísly. Všimli jste si někdy, že dům, v němž bydlí Wil Wheaton, nese číslo 1701? Je to odkaz na Star Trek a hvězdnou loď USS Enterprise, která má registrační číslo NCC-1701-D. Kromě toho bydlela Amy v bytě číslo 314, což je matematický zápis Pí.

Thumbnail Play icon

11. Howard ve svém pokoji neměl žádnou figurku mužského hrdiny. V jeho sběratelské kolekci bychom našli jen samé ženy.

12. Seriál dostal dvakrát prodloužení rovnou o další tři řady. Poprvé tomu tak bylo v roce 2011 a podruhé v roce 2014.

13. V neodvysí­laném pilotu bylo také jiné intro seriálu. Bylo o hodně kratší, bylo v něm jiné logo a místo známé písničky bychom zde mohli slyšet část písně She Blinded Me with Science od Thomase Dolbyho.

Thumbnail Play icon

14. Amy mohla hrát herečka Kate Micucci, která se o její roli taktéž ucházela. Roli Amy však nakonec dostala Mayim Bialik a Micucci se později v seriálu objevila jako Lucy, Rajova přítelkyně.

15. Sheldonova trička někdy odráží jeho náladu. Pokud jste velkými fanoušky Green Lanterna, tak jste si toho možná všimli. Sheldon často nosí různě zbarvená trička s logem Green Lanterna. Červené zbarvení znamená zlost, modré naději, indigové vášeň a tak dále. Když má tedy Sheldon jedno z těchto triček na sobě, je dost možné, že odráží jeho emoce.

16. Písnička ze znělky měla původně 32 sekund, ale Ed Robertson, který ji nazpíval, ji musel zkrátit na patnáct. Kromě toho byla originální verze akustická, ta se zamlouvala Chucku Lorreovi, ale Robertson trval na tom, že bude přidán i doprovod. S doprovodem se to však Lorreovi líbilo ještě víc. Kromě toho, když už pak seriál běžel, byla znělka prodloužena a je tak z ní i písnička.

Thumbnail Play icon

17. Kunal Nayyar získal roli Raje díky tomu, že byl okouzlující. Tvůrci hledali pro postavu jednoho z vědců někoho, kdo by neměl americký původ. Na konkurz přišli nejrůznější lidé, ale nakonec roli získal Nayyar díky svému přirozenému šarmu.

18. Na Pennyině ledničce jsou fotografie herců a štábu.

19. V intru je chyba. Této chyby jste si nejspíš nikdy nevšimli, jelikož je úvodní znělka dost zrychlená, ale pokud si ji pomalu projdete, zjistíte, že místo „BC“ je za jedním z číslem napsáno „9C“.

20. Žádný z atomů oddělující jednotlivé scény není stejný, pokaždé se něčím liší.

Kolik jste toho věděli tentokrát? Překvapilo vás opět něco? Dejte nám vědět v komentářích.

Foto: CBS


Jít na The Big Bang Theory | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!