10 dějových linek, které se fanouškům příliš nelíbily

10 dějových linek, které se fanouškům příliš nelíbily

3.4.2020 18:45


Pojďte se spolu s námi podívat na deset dějových linek, které jsme mohly vidět v seriálu The Big Bang Theory a které se fanouškům příliš nelíbily. Najdete v přehledu i tu, která se nelíbila vám?


Seriál The Big Bang Theory, který dokázal spojit humor a vědu, dostal celkem dvanáct řad a stal se nedílnou součástí seriálového světa. Přesto má však seriál jako většina sitcomů své mouchy a ne všechny dějové linky byly perfektní. Níže naleznete deset dějových linek, které podle webu Screen Rant fanouškové považují za špatně napsané.

10. Leonard podvedl Penny

Penny a Leonard překvapili fanoušky, když se rozhodli na začátku deváté řady vzít v Las Vegas. Už spolu chodili dlouho a byli i zasnoubení, takže se zdál další krok v podobě svatby logickým. Leonard se však Penny přiznal, že ji podvedl, což některé fanoušky naštvalo, jelikož tento čin nedával vůbec smysl vzhledem k Leonardově povaze. Několik let se snažil Penny získat a celou tu dobu byl nesmělý. Proč by ji tedy chtěl podvést, když se konečně stala jeho snoubenkou? Kromě toho je zarážející, že by zrovna on udělal něco takového, když měl vždycky strach, že by ho mohla právě Penny podvést. Nakonec ji ale podvedl on.

9. Raj si nedokázal najít partnerku

Raj je v seriálu ten nejvěrnější a nejromantičtější z celého panského osazenstva. Howard byl vždycky ten úchylný, než si našel Bernadette, Leonard nebyl nikdy rozkošný a Sheldon, o tom není ani třeba nic zmiňovat. Raj byl jediný, kdo si bohužel ale nedokázal najít svou životní partnerku. Chtěl se stát manželem, mužem v domácnosti a otcem, místo toho ale dostal několik nepovedených vztahů a úspěšnou kariéru. Fanoušci jsou tudíž naštvaní, že se Raj nedočkal svého šťastného konce.

8. Rajův vztah s Anu

Raj se rozhodl kontaktovat svoje rodiče, aby mu domluvili sňatek a on se mohl konečně usadit. Takto poznal Anu a jejich vztah vypadal docela nadějně. Nicméně nakonec nevydržel a fanouškům se postava Anu stejně nezamlouvala. Spojení těchto dvou postav se mohlo zdát až zoufalé, protože to působilo tak, že se tvůrci nakonec rozhodli pro Raje vynuceně někoho najít. Příběh vztahu těchto dvou se proto táhl celou poslední sérií. Jejich vztah také odsunul do pozadí Rajovu práci a jeho čas strávený s přáteli. Vztah těchto dvou byl uspěchaný a nepůsobil opravdově, a tak můžeme být nakonec rádi, že ti dva spolu neskončili.

7. Leonard a Zackovo dítě

Když se Penny rozhodla, že nechce děti, tak to fanoušky nemohlo až zase tak moc překvapit. Není totiž mateřský typ a preferuje raději víno a víkendové výlety než hlídání dětí. Když tedy přišel její bývalý přítel Zack požádat Leonarda o jeho sperma, aby mohl mít vlastního potomka, tak to fanoušky a také Penny opravdu překvapilo. A to, že Leonard jeho nabídku zvažoval, bylo opravdu zlé. V tento moment scenáristé nevěděli, jak si poradit s budoucností Leonarda a Penny a dětmi, následkem čehož mohl být jejich vztah ohrožen. Naštěstí ale jejich vztah přetrval.

6. Stuartův smutný život

Po celou dobu vysílání seriálu si Stuart Bloom prošel mnoha těžkostmi. Když jsme jej poprvé potkali, byl tak sebevědomý, že se rozhodl pozvat Penny na rande. Pak ale ztratil svou páru a sebedůvěru, jeho komiksový krám nevydělával, a nakonec neměl ani kde bydlet, a tak přespával v obchodě. Dlouhou dobu také s nikým nechodil (dokud nepotkal Denise). Celý jeho znepokojující a ubohý život začal postupně fanoušky štvát. V jeho příběhu nenajdeme žádný posun akorát množství smůly a promarněných příležitostí.

5. Z kamarádky přítelkyně

Seriál byl původně o partičce přátel (Sheldon, Leonard, Howard a Raj) a jejich lásce k vědě a komiksům. Všichni byli taktéž svobodní, a to je spojovalo. Časem ale začali randit a mít přítelkyně, což se nakonec stalo středem seriálu. Členové party se začali od sebe postupně odcizovat a více se zaměřovali na svůj milostný život než na svou práci. Všechno se začalo točit kolem lásky a ztráty, čímž seriál ztratil své kouzlo.

4. Amyina touha po intimitě

Amy ze začátku působila suše a roboticky, ale časem se z ní stala soucitnější osoba. Penny a Sheldon si ji zamilovali a ona se stala součástí party. Jedna její část ale neustále toužila po intimitě, pročež si z ní ostatní utahovali. Sheldon ji také toto přání po intimitě nedokázal splnit, což ji poměrně štvalo. A to, že ji odmítá i její přítel a později manžel, štvalo i fanoušky. Toho, čemu se dostalo Penny a Bernadette, se Amy v seriálu bohužel nedočkala. Někteří fanoušci tuto dějovou linku považují za komickou, unavující a urážející.

3. Howard, který je „pouze“ inženýr

Na rozdíl od Sheldona, Leonarda, Raje, Bernadette a Amy je Howard jediný, kdo nemá ve vědecké partě doktorát (pokud nepočítáme Penny). Svůj titul získal na Massachusettském technologickém institutu, ale to pro Sheldona nebylo nikdy dostačující. Jeho vzdělání považoval totiž za odpad a školu, na které titul získal, za něco jako vyšší odbornou školu. Zpočátku to bylo sice vtipné, ale tento fakt nám byl neustále po celou dobu, co se seriál vysílal, připomínán. I když byl Howard ve vesmíru, tak si z něj Sheldon i nadále utahoval a shazoval ho, protože byl jenom inženýr. Howard se tudíž nikdy od Sheldona nedočkal uznání a respektu, který si zaslouží.

2. Penny je jen hezká a hloupá

Penny je v partě tou „normální“ a jako jediná nemá titul. Její postava je představována jako hloupá a nikdy ji nikdo nebere vážně. Ostatní vtipkovali o tom, že neustále pije víno, které začala postupem času konzumovat ve stále větším množství. Penny možná není génius, ale to neznamená, že je hloupá. Je členkou party, a proto si zaslouží respekt od ostatních, kteří do ní patří. I její uvolněnost a to, že díky svému vzhledu může dosáhnout čehokoliv, začalo být postupem času ohrané.

1. Z Bernadette se stala Howardova matka

Všichni víme, jak divný a blízký vztah měl Howard se svou matkou. Tento vztah byl pro Bernadette trochu odstrašující, ale ona se nevzdala a dosáhla svého. Když se vztah mezi Howardem a Bernadette začal upevňovat, začal Bernadettin hlas více připomínat hlas Howardovy matky. Zpočátku to mohlo být zábavné, ale je docela divné, že se Bernadette nakonec změnila v ženu, před kterou se Howard vždycky snažil skrýt. Kvůli této změně bylo málo času věnováno pravé povaze postavy Bernadette, což je škoda.

Našli jste v přehledu dějovou linku, která se nelíbila vám? Napadá vás nějaká jiná dějová linka, která se vám nelíbila? Podělte se s námi v komentářích.

Foto: CBS


Jít na The Big Bang Theory | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!